·        معرفی کوتاه وبلاگ  ؟
لحظات ناب ناب . کوتاه نوشته هایی از دلتنگی ها و خوشحالی ها . افکار و آراء . و داستانهایم . دفتر خاطراتی که در گنجه پنهانش نکردم بلکه باز کردم تا همه دنیا بدانند که من به چه می اندیشم .
 
 وبلاگ لحظات ناب ناب

    


  سلام لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از کی به وبلاگ نویسی مشغول شدید؟
سلام . زهرا حویزاوی هستم (خان جون ) 29 ساله اهل آبادان . دیپلم انسانی گرفتم و کارشناسی الهیات دارم و هم اکنون در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ادبیات فارسی هستم . از سال 85 وبلاگ نویسی رو شروع کردم . کارم رو با داستان نویسی  و قطعه های ادبی خودم آغاز کردم . اون موقع داستان می نوشتم و داستان هایی رو که به جشنواره ها معرفی می کردم توی وبلاگم می فرستادم . و همچنین مثل الان دل نوشته کار می کردم . چندبار وبلاگ عوض کردم تا اینکه بالاخره لحظات ناب ناب رو خلق کردم و می خوام حفظش کنم .
·        چی شد پرشین بلاگ رو انتخاب کردی؟
خب من اون سالا با سایت دیگه ای شروع کردم و در طی وبگردی ها و آشنایی با دوستان وبلاگ نویس متوجه شدم که پرشین بلاگ امکاناتش نسبت به سایر سایت ها بهتره . این شد که اسباب کشی کردم و آمدم به اینجا . خوشحالم که انتخاب خوبی داشتم .
·        به نظر شما کدام از اهمیت بیشتری برخوردار است؟خودتان از نوشتن لذت بیشتری ببرید یا مخاطبین از خواندن مطالب شما لذت ببرند؟
خب من حتی در مورد داستان نویسی هم نظرم همین است که تا زمانی که من از نوشته هایم لذت نبرم مطمئنا برای مخاطبین نیز جالب نخواهد بود . پس تمام تلاشم  رو می کنم تا اول خودم را راضی کنم تا بتوانم مخاطبین آثارم را نیز به چشیدن لذت مطالعه برسانم .
·        روزانه وبلاگتو به روز می کنی یا هفتگی ؟
یه زمانی روزانه بود اما الان سعی می کنم هفتگی وبلاگم رو بروز کنم .
·        توی وبلاگ نویسی خاطره داری برامون تعریف کنی؟
بله . یکی از بهترین دوستانم رو از طریق همین وبلاگ نویسی پیدا کردم . و خوشحالم که دوستی به خوبی ایشون رو در کنارم دارم.
·        بهترین وبلاگی که توی پرشین بلاگ دیدی؟
وبلاگ مرد آبادانی هست http://abadanman.persianblog.ir/ کاری از حامد عطشانی
خیلی وبلاگ های خوب و مفید توی نت هست اما من خودم شاهدم که نویسنده ی وبلاگ مرد آبادانی چقدر برای دونه دونه ی ارسال هاش زحمت می کشه و گاهی ساعتها پای لپ تاپ می شینه و روی ارسالش کار می کنه .
·        بهترین کامنتی که داشتید؟
همین چند هفته پیش یکی از بهترین دوستان اینترنتیم که سالها ازش بی خبر بودم برام کامنت گذاشت . اونقدر خوشحال شدم که اشکم دراومد
·        نقطه ایده آل وبلاگ شما چیست؟
خب اینکه گاهی وقتا توش بی دغدغه دل نوشته های خودمو می ذارم و اینکه آزادم که هر چی دوست دارم بگم برام خیلی ایده آله
·        به وبلاگ خودتان از 20 نمره چند می دهید؟
خب از نظر خود م هنوز جای پیشرفت زیاد دارم پس 10
·        مولفه های جذب مخاطب از نظر شما چیست؟
قبل از هر چیزی کیفیت مطلب و تازگی اونهاست . دوم اینکه خودتون مطالبتون رو بنویسید و بعد از اینا اینکه تعامل متقابل با سایت ها و وبلاگ ها داشته باشید . نه اینکه برید بدون خوندن مطلب فقط بگید وب خوبی داری به من هم سر بزن . وقتی مطلب دیگران رو بخونیم اونها متوجه میشن و متقابلا برای ارسال ما هم زمان می ذارن .
همچنین معرفی تک تک ارسالها به گوگل و سایر موتور های جستجو گر هم تاثیر داره
·        زمانی برای اتمام وبلاگ نویسی در نظر گرفته اید؟
ادم تا وقتی که می تونه باید حرفی برای گفتن داشته باشه . و تا وقتی که حرفی برای گفتن داشته باشم به کارم ادامه میدم . بخصوص  توی پرشین بلاگ . بی تعارف می گم . پرشین بلاگ بستر خیلی خوب و آرامی رو در اختیارم گذاشته که از مدیران قبلی و فعلیش واقعا تشکر می کنم.
·        در مورد پرشین بلاگ چه نظری دارید؟ با طرح پیشنهاد و انتقاد خود ما را همراهی کنید.
خب من تعریفام رو توی سوالای قبلی نوشتم . نوبت انتقاده .
خیلی نقص نداره اما اینکه موسیقی رو با خیلی دنگ و فنگ میشه توی وبلاگ پخش کرد منو اذیت می کنه . اگر بشه سیستمی براش تعریف کرد که راحت بشه موسیقی رو از توی سیستم اپلود کنیم توی سایت  خیلی خوبه
·        درباره کلمات زیر ، کوتاهترین عبارتی که به ذهنت میاد چیه؟
خدا :  عاشقتم
 -  عشق : پر مسئولیت ترین واژه دنیا
 - پرشین بلاگ :  بستری مطمئن برای افکارم
- دکتر مهدی بوترابی :    همیشه پر انرژی 
نگار نیک نفس :  مدیر توانا 
 ·        حرف آخر!
از دانیال روشن کردار عزیز تشکر می کنم که منو قابل دونستن برای این مصاحبه و امیدوارم روز بروز شاهد پیشرفت بیشتر همه سایت های مفید بخصوص خونه خودمون پرشین بلاگ باشیم.