دوم بهمن ماه امسال وزیر نیرو اعلام کرد: تا هفته ی آینده آبگیری سد سیوند آغاز می شود.

معنای اين کار آن است که آنچه تاکنون باستان شناسان، تاريخ دانان، متخصصان و استادان دانشگاه در مورد اهميت آثار باستانی در خطر گفته اند و کاوش های انجام شده در دو سال اخير آنها را اثبات کرده، برای دولت آقای احمدی نژاد کوچکترين اهميتی ندارد و به نظر می رسد که دولت ايشان به راستی کمر به نابودی تاريخ و فرهنگ ايران بسته است.

اما آيا اين پايان ماجراست؟ آيا درياچه ی سد سيوند به اين زودی ها پر شده و تنگه ی بلاغی را در خود غرق خواهد کرد؟ و آيا بايد زانوی غم به بغل گرفت و عزاداری کرد؟ نه، به نظر ما چنين نيست. اين اگرچه سرآغاز تحقق يک فاجعه است اما سرآغاز تازه ای هم برای مبارزه با اين نوع فرهنگ ستيزی ها و ويرانگری های بشری است.

به نظر ما در شرايط بسيار حساس کنونی وظيفه ی همه ی دوستداران ايران و دوستداران تاريخ و فرهنگ بشری است تا از اين پس تلاش های ملی و بين المللی خود را گسترش داده و به مردمان ايران و جهان نشان دهند که نمیگذارند این چنین افتخاراتشان را نابود کنند.

ازین رو دو جوان ایرانی به نام های اهورا و آرش بر آن شدند تا مسافت 900 کیلیومتری تهران تا سرزمین پاسارگاد را پیاده طی کنند.

آرش جهانشاهی که طرح اولیه این اقدام جسورانه را داده است روز ۲۵ بهمن سفرش رو آغاز کرده و طبق برآورد خودش روزی ۳۰ کیلومتر از تهران دور شده و به سرزمین مقدس پاسارگاد نزدیک میشود و همچنین دوست او، اهورا روز شنبه، 5 اسفند ماه به او ملحق می گردد.

آرش اهداف خود را از این سفر اینگونه بیان می کند:

۱-به خاک مقدس پاسارگاد بوسه خواهم زد چون کوروش درآن آرمیده است ...

۲-در بازگشت قسمتی از خاک مقدس پاسارگاد را برای قسمت بعدی مبارزه و همچنین طومار امضای معترضین به ساخت سد سیوند رو که در مسیرم در هر قریه وآبادی از مردم بیدار امضا خواهم گرفت.تا تاریخ بداند که هنوز خون آریایی در رگهای این مردم است و این طومار را به مجلس شورای اسلامی خواهم برد.

وبلاگ این دو جوان ایرانی----------  www.ahura-zartosht.persianblog.ir

{----------------------------------------------}

لازم به ذکر است تاکنون تعداد کثیری از نمایندگان مجلس، سازمان یونیسف، بی بی سی و چندین مجله و روزنامه معتبر خارجی و ایرانی حمایت خود را از این حرکت ملی ابراز داشته اند.

ما وبلاگنویسان نیز بر آن شدیم تا به نوبه خود از این حرکت زیبا حمایت کرده و اعتراض خود را به گوش مسئولین کشور برسانیم به همین جهت لوگوی حمایتی طراحی شده و ازشما خواهش می کنم به همراه این متن در پست بعدی وبلاگتان قرار دهید.

اعتراض به آبگیری سد سیوند

برای پیوستن به این حرکت جمعی وبلاگ نویسان ، کافیست کد زیر  لوگو را در تگ BODY قالب وبلاگ کپی کنید تا این لوگو در گوشه وبلاگ شما نمایش داده شود.